Kilka słów o żaluzjach poziomych

Żaluzja pozioma aluminiowa to najpopularniejsza i przy tym najstarsza forma przysłaniania okien. Każdy z nas na pewno miał lub spotkał wśród znajomych aluminiowe żaluzje poziome. Kiedyś masowo wymieniane na rolety obecnie powracają w nowej ulepszonej formie. Wykonane ze stopu aluminium w nowym design, w nowej formie jednak ze starą funkcjonalnością pozostają najprostszą i przy okazji najtańszą barierą przed nasłonecznieniem. Podstawową zaletą żaluzji poziomych jest dowolne bezstopniowe sterowanie kątem nachylenia lamel przez co sami określamy stopień zaciemnienia i widoczności. Wykonane w szerokiej gamie kolorów ( ponad 100 ) dają nam możliwość dopasowania się do każdego wnętrza. Żaluzje poziome możemy zamontować na dowolnym rodzaju okna pcv , aluminiowego czy drewnianego a nawet na wnęce okiennej. Szerokość lameli pozwala nam dobrać idealną kompozycję do wielkości okna.

Żaluzja pozioma 25 mm

Żaluzja pozioma 25 mm to najczęściej stosowana żaluzja. Możliwość montażu do ściany lub do okna ( także bezinwazyjnego ). przy systemie Venus żaluzja umieszczona w listwach przyszybowych, przy systemie standard na ramie okiennej. Ponad 100 kolorów lameli ( także drewnopodobne i w wersji perforowanej ). Za niewielką dopłatą istnieje możliwość wykonania żaluzji e pełnym kolorze ( sznurek i kasetka w kolorze lameli ). Sterowane pokrętłem z automatem lub jednym mechanizmem łańcuszkowym.

Żaluzja pozioma 16 mm

Żaluzja pozioma 16 mm to doskonała alternatywa dla żaluzji 25 mm. Zalecana w przypadku okien o mniejszych gabarytach. Mocowanie ukryte pod estetyczną kasetką na trwale zintegrowaną z oknem. Lamele umieszczone w świetle szyby, w listwach przyszybowych. Prowadzenie żyłkowe sprawia, iż żaluzja jest umieszczona przy szybie nawet przy uchylonym oknie. Sterowanie za pomocą mechanizmu łańcuszkowego.

Żaluzja pozioma 50 mm

Żaluzja pozioma 50 mm idealnie nadaje się do zasłaniania dużych okien, powierzchni szklanych, witryn i wnęk okiennych nawet do 12 m². Polecana w biurach, budynkach administracji i nowoczesnych wnętrzach konkurencja dla żaluzji pionowych. Szerokie 50 milimetrowe listki nadają wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Na ogół montowana do ścian lub sufitów, szczególnych przypadkach gdy skrzydło okienne jest odpowiedniej wielkości również na okno. Pełna gama kolorystyczna, a także w wersji perforowanej.

Zobacz inspiracje wnętrz z żaluzjami poziomymi i nasze realizacje

Łazienka

Lipiec 27, 2017

Łazienka

Lipiec 27, 2017

Kuchnia

Lipiec 26, 2017

Sypialnia

Lipiec 26, 2017

Pokój dzienny

Lipiec 26, 2017

kuchnia

Lipiec 17, 2017