Kilka słów o żaluzjach drewnianych

Żaluzje drewniane w naszej ofercie wykonane są z drewna basswood, abachi, balsa lub prasowanego bambusa. Gatunki tych drzew są dużo lżejsze od naszych krajowych, dodatkowo tworzą idealnie gładką powierzchnię, ni posiadają sęków ani jakichkolwiek przebarwień. Idealnie komponują się z pomieszczeniami w których przeważa stylistyka retro z dużą ilością drzewa, ale również z wnętrzami nowoczesnymi z chromem i szkłem. Bejcowanie na kilkanaście kolorów sprawia, iż żaluzje drewniane możemy komponować z oknem, parapetem, meblami czy podłogą. Sposób mocowania pozwala zamontować nam żaluzje bezpośrednio na oknie, na oknie z prowadzeniem bocznym ( przydatne w oknach uchylnych ), jak również na ścianie. Konstrukcja nośna sznurkowa lub taśmowa. Sposób podnoszenia i regulacja lameli pokrętło z automatem lub mechanizm sznurkowy. Mechanizm górny żaluzji niezależnie od rodzaju obudowany jest estetycznym karniszem z drewna w kolorze lameli.

Żaluzje drewniane 25 mm

Żaluzje drewniane 25 mm to żaluzja o szerokości lameli 25 mm. Model ten montowany głównie na skrzydle okiennym. Takie rozwiązanie pozwala połączyć żaluzję z innym systemem osłonowym np. rolety, czy rolety rzymskie. Przykręcany lub wieszany za pomocą bezinwazyjnych uchwytów. W opcji z prowadzeniem bocznym żaluzja przy uchylonym oknie spoczywa bezpośrednio przy szybie. Istnieje oczywiście możliwość zamocowania żaluzji na wnęce okiennej tak aby przysłaniała całe okno. Prowadzenie na drabince sznurkowej. W standardzie maskownica listwy górnej w kolorze lameli

Żaluzje bambusowe 25 mm

Żaluzje bambusowe 25 mm z prasowanego bambusa polecana do pomieszczeń o bardzo dużej wilgotności ( łazienka, kuchnia itp. ) jak również do pozostałych wnętrz. Model nie różni się od opisanego wcześniej z wyjątkiem możliwości zastosowania w systemie VENUS z metalową kasetką ( w kolorze okna ) i prowadzeniem żyłkowym w standardzie.

Żaluzje drewniane 50 mm

Żaluzje drewniane 50 mm żaluzja o szerokości lameli 50 mm. Model ten montowany we wnękach okiennych, na nadprożach bądź do sufitu tak aby przysłaniał całe okno ( wyjątkiem są duże przeszklenia szklane, fasady itp. ). Prowadzenie na drabince taśmowej ( zbliżonej kolorem do żaluzji ) lub sznurkowej. W standardzie maskownica listwy górnej.

Zobacz inspiracje wnętrz z żaluzjami poziomymi i nasze realizacje

Łazienka

Lipiec 27, 2017

Łazienka

Lipiec 27, 2017

Kuchnia

Lipiec 26, 2017

Sypialnia

Lipiec 26, 2017

Pokój dzienny

Lipiec 26, 2017

kuchnia

Lipiec 17, 2017