Pomocnerady

Nietypowy kształt okna a osłony okienne.

By Marzec 10, 2020 No Comments

Standardowe wymiary okien to już historia…

Coraz częściej spotykamy się z nietypowymi kształtami okien, ponieważ dzięki temu wyróżniają się na tle innych domów oraz nadają charakter całego budynku.

Myślisz nad nietypowymi kształtami okien w swoim wymarzonym domu ale zastanawiasz się czy będą praktyczne mimo nietuzinkowego uroku? albo czy dobierzesz osłony okienne do fikuśnych okien?

Nietypowy kształt okna, to nic innego jak: PLISA MATERIAŁOWA

W tym artykule, rozwiejemy wszelkie wątpliwości a zaczniemy od przedstawienia dosyć znanych na rynku, plis materiałowych. Tak, dokładnie mówimy o tych minimalistycznych jak i charakterystycznych „harmonijkach”.

Plisy dzięki swojej niebywałej konstrukcji, możemy zastosować w oknach prostokątnych (standardowych) oraz w nietypowych kształtach okien, takich jak trójkątne, owalne czy trapezowe. Montaż plis jest inwazyjny ale nie wymagający, oznacza to, że jest ona mocowana za pomocą małych wkrętów w listwy przy szybowe (nie ingerujemy w ramę okna, a w część wymienną). Sama w sobie plisa materiałowa składa się z: profilu górnego i dolnego wraz z uchwytem, materiału, prowadzenia sznurkowego który utrzymuje plisę w pozycji przylegającej, jednocześnie łączy materiał wraz z zaślepkami, maskującymi wkręty. W przypadku okien owalnych, potrzebujemy dwóch miejsc podporowych, na dole i na górze aby profil mógł się posuwać i zwijać materiał.

Dodatkowo, plisa materiałowa cieszy się niesamowitą funkcjonalnością, pozwala ona na sterowanie materiału z góry na dół, ale również z dołu do góry co powoduje że, plisa również może pełnić funkcję zazdrostki.

Cechy plis materiałowych:

  • możliwość dowolnego sterowania poziomu przesłony
  • niebywała i minimalistyczna konstrukcja, którą zastosujemy praktycznie do każdego rodzaju okna
  • właściwości termoizolacyjne (srebrna powłoka z zewnętrznej strony materiału)
  • funkcja stricte dekoracyjna – zazdrostka lub zaciemniające – materiały podgumowane
  • łatwy demontaż
  • możliwość wypłukania materiału
  • możliwość otwarcia okna na oścież

W razie pytań bądź wątpliwości odnośnie Twojego nietypowe okna, wyślij nam zdjęcie na adres e-mail a my na pewno, coś poradzimy!:)